Intro

Jmenuji se Ladislava Pechová, narodila jsem se v Praze a jsem absolventkou VOUŠ Václava Hollara v Praze. Pracuji jako výtvarník na volné noze. Věnuji se hlavně ilustrování a psaní knížek pro děti. Zabývám se také grafikou a typografií. V roce 1991 jsem ilustrovala svou první knížku. Od té doby vyšlo víc jak padesát knižních titulů s mými ilustracemi. Bylo mi ctí doprovodit svými obrázky také knížky známých autorů Jana Vodňanského a Zdeňka Svěráka. Vytvořila jsem i několik svých autorských publikací. Některé tituly vyšly v zahraničí – Maďarsko, Rusko, Slovensko.
V roce 2008 mi byla nakladatelstvím Fragment udělena cena za mimořádný přínos – 362 000  prodaných knih, které jsem ilustrovala. V roce 2011 jsem pak obdržela cenu za dlouhodobě úspěšný titul „Když jde malý bobr spát“, také od nakladatelství Fragment
V grafickém designu se stala nejznámější má ilustrace na dětské zubní pastě Odol Perlička. Bylo mi také ctí, že si mě Česká pošta vybrala jako autorku velikonoční poštovní známky 2020.
Mým koníčkem je paddleboarding, kterému se věnuji i závodně. Další mou volnočasovou aktivitou je cosplay.

Ladislava Pechová – ilustrace, cosplay, paddleboarding